Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Samsung, Gear Asistan'ı bırakıp Gear S3 ve Gear Sport güncellemesine yöneldi

Samsung, Gear Asistan’ı bırakıp Gear S3 ve Gear Sport güncellemesine yöneldi

Birçoğunuz bunu hatırlamayabilirsiniz, ancak Samsung, Amazon ve Google’ın oldukça hızlı programı sanal asistan alanına katılmasından çok önce biri Siri alternatifi yayınlandı. Açıkçası, S Voice’un muhtemelen aklınızı kaçırmıştır.

Nedeni uygulamayı 2012’den bu yana inanılmaz derecede popüler üst düzey akıllı telefonlara önceden yüklemesine rağmen Samsung’un çaylak AI tabanlı dijital asistan çabasını hiçbir zaman yerden kaldırmayı başaramamasıdır.

Samsung, 2017’nin Galaxy S8 amiral gemisi serisinde S Voice’u Bixby ile değiştirdi ve asla geriye bakmadı. Ancak şirketin ikinci sınıf sanal asistan çabasını kaçak bir hit olarak düşünmek hala zor. 

Kredisine göre, dünyanın en büyük cep telefonu satıcısı havluyu ikinci kez atmıyor. Henüz, Bixby’nin gerçekleşmesi için çok çaba sarf etmek ve gerçekten de Samsung’un hayranlarının isteyebileceğinden daha yavaş bir şekilde yeteneğini geliştirmek.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, şirketin son çiviyi S Voice’ın tabutuna çok geçmeden koymayı planlaması hiç de şok olmamalı. Halk tarafından fark edildiği gibi, 1 Nisan tarihli “destek uyarısı” şaka yok. Samsung’un popüler olmayan ses asistanına yakın olduğunu doğruladı. Özellikle, hizmet 1 Haziran’da fesih için ayarlanmıştır. Yani uygulamayı bu noktadan sonra kullanmaya çalışırsanız “hatalarla karşılaşabilirsiniz” anlamına gelir.

Modeller

Gear S3
Gear S3

Bu doğal olarak sadece Galaxy Note 5, Note 4, galaxy S7, S7 Edge, S6, S5, Galaxy A3, A5, A7, A8, A9 vb.Gibi bir ihtiyar veya Galaxy Watch, Watch Active, Gear S3 veya Gear Sport. Tabii ki, Galaxt watch ve watch active son yazılım güncellemelerinden sonra Bixby ile zaten uyumluyken, eski Gear S3 ve Gear Sport modelleri “S Voice sona erdiğinde” bu kulübe katılacak.

Başka bir deyişle, 2016’da piyasaya sürülen Samsung Gear S3 ve 2017’nin Gear Sport’ların sahipleri, sabırsızlıkla beklemek için diğer bir yükseltmeye sahipler. Bu bir oyun değiştirici olacağı kesindir söylemek istiyorum kesinlikle böyle iken, Bixby telefonlarda harika çalışmıyor ve hatta kötüsü smartwatches daha vasat. 

Gear Sport
Gear Sport

Yine de, Samsung’un eski Tizen destekli giyilebilir cihazlarına yönelik yazılım desteği esasen rakipsiz. Ve evet, bazı ses yardımı kesinlikle ses yardımından daha iyidir. 

Ayrıca, Bixby etkinleştirme güncellemesi, yeni özellikler veya en azından tür performans iyileştirmeleri açısından tabloya başka bir şey getirecektir. Parmaklar geçti, herkes!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar