Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Samsung yeni 5G rekoru kırdı

Samsung yeni 5G rekoru kırdı

Samsung yeni 5G rekoru kırdı, mm cinsinden 8,5 Gbps’yi aştı.

Samsung , Güney Kore’deki Digital City’de 5G performans testini tamamladı ve 8.5Gbps’lik bir endüstri hız rekoru kırdı. Test , iki mobil cihazlarda bu kaydı elde etmek için 800 MHz mmWave spektrumu, MU-MIMO ve taşıyıcı agregasyonu birleştirildi. Samsung, testi bir taban bandı, radyo ve anteni tek bir üründe birleştiren en son 5G Erişim Birimi’ni kullanarak tamamladı.

Güney Kore’deki 3.5GHz 5G ağının ilk lansmanını takiben, ülkedeki 5G abone sayısı hızla arttı ve geçen yıl 4.6 milyona ulaştı. Ve onun mmWave 5G uygulamasının başarısı sonrasında ABD , Samsung şimdi kendi ülkesinde de aynı çözüm kullanılabilir hale getirmek için hazırlanıyor.

“Bu başarılı gösteri mmWave’in potansiyelini kanıtlıyor”

Samsung’un gözünde bu gösteri, mmWave 5G’nin 8K video akışı hizmetleri, VR (Sanal Gerçeklik) telekonferans çözümleri ve AR (Artırılmış Gerçeklik) öğrenme platformları gibi mobil operatörler için yeni fırsatlar sunduğunu kanıtlıyor. Dahası, ‘henüz hayal edilmemiş vakaları kullanmak’ için yeni kapılar açar.

Şirket, 5G işini genişletmeye devam ediyor ve şimdi ABD ve Güney Kore’nin 5G’ye girmesine yol açarken Japonya, Kanada ve Yeni Zelanda’da ilerleme kaydediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar