Samsung Galaxy Watch Active detaylı incelemesi

Samsung Galaxy Watch Active

Bileğinizde sportif bir fitness bandından daha iyi görünecek küçük ve hafif bir akıllı saat arıyorsanız, Samsung’un sizin için bir cihazı var: yepyeni Galaxy Watch Active.

Oldukça uygun fiyatlı 200 dolar fiyatla satışa sunulan Galaxy Watch Active, hem Android telefonlarla hem de iPhone’larla çalışıyor, Apple Watch’un yarı fiyatına ve Samsung’un diğer Gear saatlerine göre çok daha ucuz, yine de güzel bir ekran, metal bir gövde, kalp atış hızı monitörü, GPS, egzersiz ve uyku takibinin yanı sıra.

Samsung, bu saatin kan basıncınızı ölçmek için kullanabileceğiniz ilk saat olacağına bile söz verdi ancak bu özellik daha sonra gelecek ve lansmanda kullanılamıyor.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Yani… yeni Galaxy Watch Active’i satın almalı mısınız? Ve gizli tuzaklar var mı? İşte sizin için aşırı detaylı inceledim.

Özellikleri:

 • 1,1 inç 360 x 360 piksel AMOLED ekran (40 mm saat boyutu), Gorilla Glass 3
 • Çift çekirdekli Exynos 9110 işlemci
 • 768 MB RAM, 4 GB depolama alanı
 • 230 mAh pil
 • Tizen OS 4
 • IP68, MIL-STD-810G sertifikalı, 5ATM su geçirmezlik
 • Kablosuz şarj desteği
 • Bluetooth 4.2, Wi-Fi b / g / n, NFC (ancak MST yok) ve A-GPS
 • 4 renk: Gümüş, Siyah, Gül Altın ve Deniz Yeşili
 • Fiyat 200/250 euro

Kutuda:

 • 40mm izle
 • 20mm kayış (standart ölçü) + ekstra kayış (büyük boy)
 • Manyetik şarj yuvası
 • Kılavuzlar

Galaxy Watch Active hakkında bilmeniz gereken ilk şey, küçük olması!

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Çok büyük akıllı saatlerimiz ve çok az iyi küçük akıllı saatlerimiz var, bu yüzden bu boyut kesinlikle endüstri tarafından ihmal edilen birçok insanın takdir edeceği bir şey olacak.

Özellikler açısından, 1.1 inç ekrana sahip, saat yüzü boyutu 40 mm’dir. Yine, daha küçük bilekler üzerinde mükemmel görünüyor ve aynı zamanda birçok kadın için mükemmel bir uyum olacak, ancak daha büyük bir bilekte harika görünmeyeceği ihtimali de var 🙂

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active, kutuda sportif bir silikon bant ile birlikte gelir ve bu bant, küçük ve büyük boyutlu versiyonlarda gelir. Apple Watch’ta spor bandını gördüyseniz, benzerliği anında fark edeceksiniz: döngü tasarımı, yumuşak silikon hissi, gerçekten benzer ve aynı zamanda kullanımı da rahat hissettiriyor. Buradaki toka geleneksel bir şey ve aslında daha uygun buluyoruz, ayrıca metalden yapılmış ve çok sağlam hissediyor.

İyi haber şu ki, burada bantları değiştirmek için özel bir sisteminiz yok ve bunun yerine sevdiğimiz ve bantları saniyeler içinde kolayca değiştirmenize izin veren klasik bir hızlı bırakma sistemi elde ediyorsunuz. Bant boyutu 20 mm’dir.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Aslında, sportif silikon bandını güzel yaşlanmış ve yıpranmış deri bandımla değiştirmek ilk yaptığım şeydi ve bu tek başına bu saati anında daha şık ve daha iyi iş kıyafetlerinize uyabilir. Tabii, bu bir smokinle veya mücevher olarak göstermek için bir saat değil, ancak uygun bir bantla, hem spor salonunda hem de ofiste iyi görünebilir.

Galaxy Watch Active’deki ekran hakkında birkaç kelime söylemeliyiz. Özellikleri zaten gördünüz: 360 x 360 piksel çözünürlüklü 1.1 inç AMOLED ekran ve Gorilla Glass 3 koruyucu cam. Bununla birlikte, burada listelenenleri görmediğiniz şey, histir ve ekran güzel bir şekilde lamine edildiğinden, kaydırmak dokunmak için çok yumuşaktır; parlak gün ışığında görebilecek kadar parlak olan parlaklık; ve son olarak, bileğinize ilk kez basmanıza gerek kalmadan, size her zaman zamanı gösteren daima açık seçenek.

Ekran tasarımı

Ekranın etrafında oldukça büyük bir çerçeve olduğunu da bilmelisiniz, bu da ekranın kendisinden daha küçük görünmesini sağlar, ancak bu harika görünmese de, birkaç gün sonra buna alıştık ve çerçeveyi fark etmeyi bıraktık.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Tıpkı diğer Samsung akıllı saatler gibi Galaxy Watch Active de Samsung’un kendi Tizen platformunda çalışıyor. Ancak, diğer Samsung saatlerinden farklı olarak, bu menüler arasında gezinmek için kullandığınız uygun dönen çerçeveye sahip değil. Bunu küçük ekran boyutuyla birleştirin ve menüde doğru uygulamayı seçmek oldukça acı verici olabilir.

Bununla birlikte, aynı zamanda, akıllı telefonunuzdaki uygulamaları gerçekten ne sıklıkta kullandığınızı kendinize sormalısınız. 

Kullanım

Kişisel kullanımım için, zar zor yaptığımı buldum ve saatte yaptığım şeylerin çoğu, bildirimleri temizlerken veya hava durumuna bakarken farklı ana ekranlar arasında zamanı veya hızlı bir kaydırmayı görmek için sadece hızlı bir bakış. 

Galaxy Watch Active, dönen bir çerçeveye sahip diğer Samsung saatleri kadar gezinmek için kesinlikle uygun olmasa da, muhtemelen çoğu insan için bir anlaşma kırıcı olmayacaktır.

Tizen hakkında sık sık duyacağınız bir dezavantaj, Apple Watch’un veya hatta Google Wear OS saatlerinin sahip olduğu büyük uygulama mağazasına sahip olmamasıdır.

Ve bu doğru, ancak çoğu insanın ihtiyaç duyacağı çok önemli uygulamalar burada da mevcuttur: Müziğiniz için Spotify var, koşucular ve bisikletçiler için Strava, Endomondo ve Harita Çalıştır’ı var, ayrıca My Fitness Pal ve Swim var. Böylece temel bilgileriniz kapsanmış olur.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Haptik teknoloji: harika değil

Bir akıllı saatin son derece önemli bir başka özelliğinin, yeni bir şey görmek için bir şey hatırlatmak veya saatinize hızlıca bakmak için aldığınız hafif dokunuşlar ve titreşimler olduğunu gördüm. Dokunsal geribildirim.

Galaxy Watch Active’de, özellikle Apple Watch’tan geliyorsanız, harika değil. Apple’ın Taptic Engine ile elde ettiğiniz hafif dokunuşlar yerine, burada kaba ve çok belirgin olmayan titreşimler elde edersiniz. Evet, işi hallediyorlar, ancak iyileştirme yok ve ben akıllı saat ile kişi arasındaki iletişimin bu önemli kısmını oldukça eksik buldum.

Watch Active, adında aktif bir yaşam tarzına sahiptir, bu yüzden egzersizleriniz için gerçekten harika bir yardımcıdır.

Buradaki şovu çalan özelliklerden biri otomatik egzersiz izleme. Bu, Apple Watch’a göre çok daha iyi çalışıyor çünkü her 10 dakikada bir tempolu yürüyüş yaptığınızda (bu benim için şaşırtıcı bir şekilde sık oluyor) ve otomatik olarak egzersizlerinize kaydediyor.

Apple Watch ile manuel olarak başlatma ve kaydetme işçiliğine gitmek için (Apple giyilebilir otomatik egzersiz izleme var ama sadece daha uzun egzersizler için çalışıyor ve Samsung’un yönteminden daha az güvenilir buldum).

Diğer detaylar

İkincisi, ayrıntılı izleme ve GPS cihazınız olduğu için Galaxy Watch Active’i özellikle kullanışlı bulacaktır, böylece koşularınızı kentsel, yoğun nüfuslu alanlarda bile bir haritaya kaydedebilirsiniz ve GPS performansı oldukça iyidir.

5ATM su direnci ile Galaxy Watch Active’i yüzme havuzunda da yanınıza alabilir ve yüzmeler için ayrıntılı istatistikler elde edersiniz.

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Aslında, bu saatin izleyebileceği desteklenen tüm egzersizler: yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, yürüyüş, koşu bandı, egzersiz bisikleti, ağırlık makineleri ve diğerleri.

Bu diğer kategori, özellikle tipik spor salonu egzersizlerinizi burada bulabileceğiniz için ilginçtir: kol bukleleri, bench press, deadliftler ve diğer her şey ayrı ayrı seçilebilir ve izlenebilir, ki bu gerçekten harika.

Uyku takibi

Samsung Galaxy Watch Aktif İnceleme

Bu saat, tek bir şarjla yaklaşık iki gün süreceğinden, otomatik uyku takibi de alırsınız.

Ben uyurken kendilerine alet takmayı sevmeyen insanlardan biriyim, ama birkaç gece Galaxy Watch ile uyudum ve çok hafif ve rahattı, kesinlikle yaşadığımdan çok daha iyi bir deneyim daha büyük ve daha hantal akıllı saatler.

Elde ettiğiniz sonuçlar, derin uykuda geçirdiğiniz sürenin (bu önemli, onarıcı uyku), hafif uykuda ve REM’de (gerçekte rüya görmek için harcanan zaman) bir dökümü içerir. Aldığım izleme oldukça doğru ve ilginç görünüyordu. 

Derin, onarıcı uyku zamanlarının çoğunlukla gecenin erken saatlerinde nasıl gerçekleştiğini görmek özellikle yararlıdır, bu nedenle bu bilgi insanları daha erken yatmaya ve ertesi gün daha iyi hissetmeye motive etmelidir.

Ayrıca bir stres ölçerin ve rehberli bir solunum seansın var. Günlük olarak meditasyon yapmıyorum, ama stres hissettiğimde, bu nefes seanslarını her zaman çok takdir ediyorum, bu yüzden burada Galaxy Watch Active’de olduklarına sevindim. 

Tüm bunların tek dezavantajı, nefeslerinizin ne zaman ve ne kadar derin olması gerektiği konusunda size yol göstermesi gereken oldukça zayıf titreşimdir, ancak bunu çok iyi yapmaz.

Pil ömrü

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Son olarak, pil ömrü hakkında konuşalım.

Benim için Galaxy Watch Active 2 günlük sağlam bir deneyimdi. Tam bir gün giyiyorsun, onunla uyuyorsun, bir gün daha giyiyorsun. Pili işten döndüğün zaman bitiyor. Tabii ki, GPS açıkken bir saat boyunca koşarsanız ve aynı gün spor salonunda tekrarlarsınız. O kadar çok meyve suyu alamazsınız, ancak günlük ortalamalar için 2 günlük bir pil deneyimi.

Saati iki şekilde şarj edebilirsiniz. Bir tanesi kutuya dahil olan manyetik şarj cihazı. Saatin tamamen şarj olması yaklaşık iki saat sürer (1 saatte% 60 şarj alırsınız).

Diğer yöntem daha havalı yöntemdir: yeni galaxy S10 gibi ters kablosuz şarjlı bir telefonunuz varsa, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz. Saati telefonunuzun arkasına koyabilirsiniz ve telefon kablosuz bir şarj cihazı gibi davranmaya başlar. 

Güzel, değil mi? Teorik olarak evet, ama gerçekte… çok fazla değil. İlk olarak, saatin ne zaman şarj olacağı doğru yeri bulmak çok kolay değil. İkincisi, hem telefonun hem de saatin kaygan olması nedeniyle, saatiniz şarj olurken telefonunuzda bir bildirim alırsanız (büyük olasılıkla), bu bildirimin titreşimi merkezden uzaklaşabilir ve şarj işlemini durdurabilir.

 Üçüncü olarak, günün ortasında iki saat veya daha uzun süre dokunmadan telefonunuzu bırakabilir misiniz? Gerçekten değil, değil mi? Bu nedenle, yeterli meyve suyunuz olmadığında hızlı bir doldurma için iyi bir seçenek olsa da, bunun günlük şarj için uygun bir seçenek olduğunu düşünmüyoruz.

Sonuç

Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active’i kullanmaktan keyif aldık mı? Evet! Küçük, hafif, rahat ve daha küçük bilekleri olan insanlar için mükemmel bir seçimdir.

Her zaman açık bir seçenekle iyi görünümlü bir ekranı var, otomatik egzersiz takibi spot-on, pili ortalama yaklaşık iki gün dayanıyor, böylece uykunuzu kolayca takip edebiliyorsunuz ve bantları hızlı serbest bırakma ile kolayca değiştirebilirsiniz .

Bizim için en büyük dezavantajı, harika hissetmedim dokunsal geribildirim oldu ve biz de böyle küçük bir ekranda dokunmak ve tokatlamak zor olarak dönen çerçeve özledim. Ancak bunların hiçbiri bizim görüşümüze göre bir anlaşma kırıcı değildir.

Sadece 200 $ ile Galaxy Watch Active, bir spor bandından çok daha iyi görünüyor ve Fitbit Versa’dan çok daha hızlı hissediyor. Şimdiye kadar yapılmış en iyi ve en rafine akıllı saat değil, ama kesinlikle parası için en iyileri arasında ve iki başparmakımızı alıyor.