Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil WhatsApp, Facebook aracılığıyla kişisel reklamlar gösterebilir

WhatsApp, Facebook aracılığıyla kişisel reklamlar gösterebilir

Geçen yıldan bu yana, Facebook WhatsApp’ta reklam göstermenin yollarını arıyor. Bunun 2020’de gerçekleşme olasılığını bildirdik. Ancak daha sonra, yılın başında Facebook’un bu planları terk ettiği ve uygulamadan şimdilik para kazanmamaya karar verdiği bildirildi. WhatsApp’a reklam tanıtmak için bir yol tasarlamaktan sorumlu ekip dağıtıldı. Zaten geliştirilen kod uygulamadan kaldırıldı. 

Dahası, Facebook’un kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için Facebook veritabanını kullanmayı planladığı bildiriliyor.

Ayrıca, Facebook’un teknoloji devinin üç platformu tek bir uygulamada birleştirmeyi planlamamasına rağmen, Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki kullanıcıların hesaplarını bir kullanıcı veri havuzuyla eşleştirmek için telefon numaralarını kullanmayı planladığı bildiriliyor. Ortak bilgi havuzuna bağlı olarak, Facebook size üç platformda da ilgi alanlarınızı hedefleyen reklamlar gösterir.

Ancak şu anda, bu WhatsApp’a yakında sunulacak bir özellik olarak açıklanmadı ve teknoloji devi herhangi bir potansiyel tarih sunmuyor. The Information’a göre, üç platformun altyapısını entegre etmek biraz zaman alacak ve WhatsApp, uçtan uca şifreleme sunduğu için bulmacanın en zor parçası gibi görünüyor, ancak Instagram ve Facebook Messenger desteklemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar