Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Xiaomi, Oppo, OnePlus ve diğer markalar bir araya geliyor

Xiaomi, Oppo, OnePlus ve diğer markalar bir araya geliyor

İOS ve Android cihaz arasında dosya aktarmak için Bluetooth kullanamasak da, Çinli akıllı telefon üreticileri bir dosya aktarım ittifakında bir araya geldi. Amaçları, birçok büyük yerel akıllı telefon markasının destekleyeceği AirDrop benzeri bir evrensel dosya aktarım protokolü getirmektir. 

Diğer markalardan gördüğümüz bazı anti-tüketici uygulamalarının aksine, Çinli devler cihazlar arası dosya aktarımını kullanıcı için kesintisiz ve kolay hale getirmeyi amaçlıyor. 

Şimdi, OnePlus, Realme, Black Shark ve Meizu da ittifaklara katıldı, çünkü markalar Çin’in Twitter benzeri sosyal medyası Weibo’da duyuruldu. Dosya aktarım protokolü çoklu dosya formatlarını, yüksek hızları destekler ve bunu çapraz marka, OnePlus diyor. Genel olarak, standart Bluetooth dosya aktarımlarından çok daha yüksek bir performans sunması beklenir ve kullanıcı herhangi bir ek uygulama indirmek zorunda kalmadan çalışır. 

Yukarıda belirtilen markalardan bazı akıllı telefonlar yeni dosya aktarımı özelliğini bir güncelleme yoluyla alabiliyor.

OnePlus’ın Weibo’daki işbirliği hakkındaki yazısında, Xiaomi’nin resmi MIUI hesabı, Realme ve Black Shark’ların yanı sıra, esas olarak rakip akıllı telefon markaları olmasına rağmen, birbirleriyle iyi ilişkiler göstererek eğlenceli cevaplarla ittifaklarını kutladılar.

Hangi akıllı telefon markasını kullanmayı seçtiklerine bakılmaksızın, nihai tüketicinin deneyiminden faydalanmaya odaklanarak, benzer işbirliği çabalarının giderek daha fazla markaya yayılmasını umuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar