Xiaomi’den telefonlarımızı ve bizi virüsten koruyacak cihaz!

Çin’deki teknoloji firması Xiaomi, koronavirüs tehdidinin aşırı tehlikeli olduğu bugünlerde telefonların temiz tutulması söyleyen uzmanların sözünü dinleyerek yeni bir dezenfeksiyon cihazı geliştirdi. Peki cihaz nasıl çalışıyor, telefonu nasıl dezenfekte hale getiriyor? Gelin bakalım.

Xiaomi, 69 dolar fiyata sahip olan ve küçük eşyaların dezenfekte eden yeni cihazını gösterdi. Akıllı telefon boyutlarında olan telefonları dezenfekte edebilen ürün, ön sipariş ile satılıyor ve şimdilik 69 dolar. Ancak rafa geçtiğinde fiyatının 91 dolara çıkacağı söyleniyor.

Cihazın içine telefonunuzu koyuyorsunuz ve firmanın söylemine göre 30 saniye içinde telefonunuz yüzde 99.99 oranında dezenfekte ediliyor. Bu da telefonlardan gelen koronavirüs tehdidini yok ediyor. Cihazı kullanmanız oldukça kolay. Bir cüzdan görünümünde olan bu cihazın içine telefonu yerleştiriyorsunuz, ardından fermuarı kapatıp düğmeye basıyorsunuz ve 30 saniye bekliyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Sterilizasyon işlemi bitince telefonlarda kimyasal kalıntı uçmuş oluyor. Xiaomi’ye göre oldukça güvenilir , zararı veya yan etkisi yok. Cihazı şarj etmeniz 3 saat sürüyor. Bir kere şarj ettiğiniz zaman 70 defa cihazınıza dezenfeksiyon işlemi yapabiliyorsunuz.

Cihazın en önemli özelliği ise telefonun giriş kısımları tuşları dahil ulaşılamayan yerleri etkili bir şekilde temizliyor olması. Antibakteriyel mendiller bile bu konuda etkisiz kalabiliyor. Cihazın ismi EUE Ultraviolet Sterilization Bag for Phone. Türkiye’de henüz satışı yok.

Bir Xiaomi kullanıcısı olarak bu cihazın ülkemize gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Görüşmek üzere 🙂

Yorumlar

POPÜLER HABERLER