Salı, Şubat 23, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple Yeni Apple teknolojisi: Apple Glass özellikleri ve fiyatı

Yeni Apple teknolojisi: Apple Glass özellikleri ve fiyatı

Apple Glass özellikleri kesinleşti. Bu gözlük artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. Peki fiyatı nedir?

Bu gözlüğün geleceği daha önceden söylenmişti. Şimdi de gözlüğün özellikleri söylendi. Lidar adı verilen bir teknoloji kullanacak olan bu gözlüğün gelin detaylarına bakalım…

Apple Glass özellikleri

Günlük hayatta teknolojiyi çok fazla kullanıyoruz virüsten sonra daha da fazla kullanmaya başladık. Giyilebilir teknoloji kullanımının arttığını görüyoruz. Bilinen teknoloji firması Apple da bu teknolojiyi daha da ileri taşımış durumda. Yeni Apple Glass’ın farklı cihazlarla uyumlu çalışabiliyor olması en dikkat çekici özelliği.

Gözlüğün ekranında iki lensin çalışması dikkat çekiyor. İki gözünüzle cihazı kullanabiliyorsunuz. Gördüğünüz iki ekranda, farklı veriler gözünüze yansıtılıyor.

Apple Glass
Apple Glass

Cihaz, iPhone telefonunuzla ve Apple Watch ile uyumludur. Sistemi böylece kurabilirsiniz. Cep telefonunuzdan ya da Apple Watch cihazından uygulamaları gözlüğe iletebilmeniz önemli bir detay.

Gözlükte LiDAR ve kablosuz şarj teknolojisi bulunmaktadır. LiDAR teknolojisi çevrenizdeki nesneleri tarar. Görülen nesneler hakkında veriler cihaz ekranına yansıtılabilir. Kablosuz şarj ile cihazı şarj edebilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik nedir?

Artırılmış gerçeklik (AR)
Artırılmış gerçeklik (AR)

Öte yandan, artırılmış gerçeklik (veya AR), gözlüklerin görüldüğü yerdir ve etrafınızdaki dünyayı görebilirsiniz, ancak gözlerinizin önünde bir görüntü görüntülenir.

AR, son yıllarda Google Glass (2D görüntüleri gösteren) sayesinde ve son zamanlarda Microsoft tarafından geliştirilen ve 3D görüntüleri etrafınızdaki dünyaya yerleştiren bir kulaklıkla çıkmıştı.

Microsoft’un ikinci nesil HoloLens gözlükleri geliştiriciler tarafından zaten kullanılabilir. Bununla birlikte, 3500 $ fiyata mal oluyor ve tüketici yerine kurumsal pazara odaklanıyor.

Google Glass’a gelince, tüketici odaklı ürünün geliştirilmesi 2015 yılında durduruldu, ancak Google 2019’da yeni ve geliştirilmiş bir Google Glass Enterprise Edition 2’yi gösterdi.

Bunu akılda tutarak, Apple’ın AR gözlüklerini ne zaman görmeyi bekleyebiliriz?

Apple Glass fiyat ve tarih

Belirttiğimiz cihazı Jon Prosser, sadece 499 dolar ile kullanıcılara gösterileceğini söylüyor. Elde ettiğimiz bilgiler gözlüğün 2020 yılında çıkması yönünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar