Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Mobil Yılın ikinci çeyreğinde tabletlere olan ilginin artması bekleniyor

Yılın ikinci çeyreğinde tabletlere olan ilginin artması bekleniyor

Tamam, görünüşe göre halkın tabletlere olan ilgisi artmaya başlıyor, ancak son yıllarda popülerlikleri tüm günlük işleri yapabilen akıllı telefonlar lehine düşüyordu. Bununla birlikte, Digitimes Research tarafından yayınlanan bir araştırma, şimdi tabletlere olan talebin bu yılın ikinci yarısında artmaya başlayabileceğini gösteriyor. Digitimes Araştırma Sonuçları

2020 yılının ikinci çeyreğinde küresel tablet sevkiyatlarının% 45,5 oranında arttı. Bu, geçen yılın ikinci çeyreğine göre% 9,9 artış gösterdi. 2020’nin ilk çeyreğinde tablet sevkiyatı azaldı, ancak talihsiz koronavirüs pandemisi ve Çin’deki üretim hatları üzerindeki etkisi nedeniyle akıllı telefonların ve diğer teknoloji aletlerinin satışları da azaldı. 

Bu nedenle, popüler markaların tabletleri yılın ilk çeyreğinde geçen yıla göre% 29.1 düşüş gösterdi. Ek olarak, Apple iPad tabletlerde en büyük pazar payına sahip ve ardından Samsung ve Huawei üçüncü sırada geliyor. Eğitim kurumlarından alınan talimatlar, Lenovo’nun tabletlerini dördüncü sıraya çıkardı ve beşinci sıra Microsoft’a verildi.

Öncelikle, ilk çeyrekte gönderilen tabletler 10 inçlik tabletlerdi ve bildirildiğine göre, küresel tablet gönderilerinin% 75’inden fazlasını aldılar ve bunu 7 inçlik tabletler izledi.

Bildirildiğine göre Apple, yılın ikinci çeyreğinde tablet siparişlerini önemli ölçüde artıracakken, iPad’lerin parçalarının ana tedarikçileri olan Tayvan merkezli yarı iletken üreticilerinin bu ikinci çeyrekte sevkiyatların% 60 oranında artması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar