Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Mobil YouTube Galaxy Z flip için Flex desteği getirdi

YouTube Galaxy Z flip için Flex desteği getirdi

Galaxy Z Flip’in benzersiz özelliklerinden biri, desteklenen uygulamaların cihazın benzersiz form faktöründen yararlanmasını ve arayüzlerini katlama ekranına göre ayarlamasını sağlayan Flex modudur.

Örneğin Kamera uygulaması, Flex modundayken objektif görünümünü ve Z Flip’in üst ve alt ekran yarıları arasındaki simgeleri böler. YouTube uygulaması, Samsung daha fazla Android uygulamasında Flex modu desteği eklemek için Google ile birlikte çalıştıktan yeni Z Flip özelliğini de destekliyor. 

Bir haberde Samsung, Galaxy Z Flip kullanıcılarının artık eller serbest YouTube izleme deneyiminin keyfini çıkarabileceğini doğruladı. Flex modunda, telefonun ekranı 4 inçlik iki ekrana eşit olarak bölünür. YouTube arayüzü buna göre değişir.

Artık tüm YouTube videoları ekranın üst yarısına sığacak, kare ve dikey videolar neredeyse tüm alanı kaplayacak, daha yaygın 16: 9 videolar ise üst ekran yarısının ortasına ayarlanacak.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Samsung ayrıca, belirli pazarlardaki Galaxy kullanıcılarının 4 aya kadar ücretsiz YouTube premium’u alabildiğini ve reklamsız görüntüleme yapabildiğini belirtti. Çevrimdışı oynatma ve arka plan oynatmaya izin verdiğini de belirtiyor.

Galaxy Z Flip, Güney Kore devi için beklenmedik bir başarıydı. Yaklaşan 5G’nin söylentileri zaten yüzüyor. Uygulamalı incelemede tasarımı ferahlatıcı bulduk. Ancak 1.380 $ fiyat etiketi, uzun vadeli dayanıklılık konusundaki endişeleriyle önerilmesini zorlaştırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar