BMW’den Yeni Batmobile Buyrun Göz Atalım

BMW Batmobile

Önümüzdeki ay Robert Pattinson’ın oynadığı ve Matt Reeves’in yönettiği ‘The Batman’ yeniden başlatıldığında başlayacak olan yeni Batmobile’ye ilk bakışımızı yapalım. Batman’ın “ Kara Şövalye ” üçlemesinde sürdüğü askeri esintili Tumbler’ın aksine yeni Batmobile, Dodge Charger ve Ford Mustang gibi klasik Amerikan kas arabalarından esinlenen bir tasarımla harmanlanmış.

BMW'den Yeni Batmobile Buyrun Göz Atalım
BMW Batmobile

BMW 3.0 CSL IMSA ‘Batmobile’, Alman otomobil üreticisi tarafından şimdiye kadar yapılmış en çılgın yarış arabalarından biridir. İlk olarak 1973’te yarıştı ve burada Avrupa Touring Otomobil Şampiyonasını kazandı ve devasa arka kanadı ve ön ayırıcısına referans olarak ‘Batmobile’ olarak adlandırıldı.

BMW'den Yeni Batmobile Buyrun Göz Atalım
BMW Batmobile

BMW, aynı zamanda homologasyon için 1.265 örnekle sınırlı bir yola çıktı, ancak gösterişli görünümü azaldı. Bunu düzeltmek için sanatçı Khyzyl Saleem, yola devam eden BMW 3.0 CSL IMSA’nın nasıl olması gerektiğini öngören dijital bir render yarattı. Sanatçı, otomobilin dikkat çekici BMW Motorsport yarış kıyafetini çıkardı ancak yarış arabasının agresif aerodinamiğini korudu.

BMW'den Yeni Batmobile Buyrun Göz Atalım
BMW Batmobile

Sanatçı ayrıca, yoldaki görünürlüğü artırmak için yola çıkan Batmobile’i LED farlarla modernleştirdi, bir yan çıkış egzozu ekledi ve arabayı yere yakınlaştırmak için süspansiyonu indirdi. Hız tümsekleri üzerinde iyi şanslar.

Ne yazık ki, BMW bu oluşturulan BMW 3.0 CSL ‘Batmobile’ yol arabasını asla üretime sokmayacak, ancak bir BMW müşteri yarış arabasına sahip olmak istiyorsanız, yine de M2 CS Racing’i satın alabilirsiniz .