Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Otomobil COVID-19'dan etkilenen yarış olayları

COVID-19’dan etkilenen yarış olayları

Formula 1, NASCAR, IndyCar ve daha fazlası

Korona virüs salgını yüzünden tüm dünyada duraklama düğmesine basıldı. Motor sporları dünyası, birçok yarış ertelendi veya bazı durumlarda iptal edildi.

Takvimlerinizi güncel tutmak için, ertelenen veya iptal edilen tüm etkinliklerin bir listesi.

Formula 1: Grands prix iptal edildi, bazıları ertelendi

Formula 1, COVID-19’un etkilerini hisseden ilk büyük motor sporları olaylarından biriydi. Takımlar 15 Mart’ta Avustralya Grand Prix’sinde sezonu başlatmak için hazırlanırken virüs hızlı bir şekilde ortaya çıktı. GP o günden bu yana iptal edildi. Organizatörler Monako GP’sini de iptal ettiler – onlarca yıldır ilk kez F1 bu efsanevi yarışı yapamayacak.

Çin GP başlangıçta 19 Nisan için planları resmen doğruladı yeni tarihi açıklanmış ve ertelenmiştir. Buna ek olarak, Hollandalı, İspanyol, Bahreynli ve Vietnamlı GP’lerin hepsi yeni tarihleri açıklanarak ertelendi. F1 ayrıca sezon başlangıcını geciktirmemeye yardımcı olmak için tipik yaz tatiline erken başladı . Belki de F1’e en büyük darbe, F1 yarışının bir sonraki dönemini yeni şasi ile başlatacak olan 2021 kurallarının gecikmesidir.

Goodwood Hız Festivali: Ertelendi

26 Mart’ta Goodwood organizatörleri, Hız Festivali’nin başlangıçta planlanan 9-12 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşmeyeceği yönünde talihsiz haberler verdi. Henüz yeni bir zaman çerçevesinin resmi onayına sahip değiliz, ancak organizasyon Goodwood Revival’ın tahminen 11-13 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini söyledi.

Indy 500: Ertelendi

Büyük Amerikan yarışı resmi olarak 26 Mart’ta yeni bir tarihe taşındı . Indianapolis 500 tipik olarak Anma Günü hafta sonu boyunca gerçekleşir, ancak bunun yerine organizatörler etkinliği 23 Ağustos’ta gerçekleştirecek.

Mille Miglia: Ertelendi

Klasik İtalyan motor sporları zımbası artık orijinal 13-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşmeyecek. Şimdi, organizatörler 22-25 Ekim arasında harika bir etkinlik gerçekleştirmeyi umuyorlar. Organizatörler 19 Mart’ta duyurdular.

Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı: Ertelendi

19 Mart’ta sürücülerin 28 Haziran’da Pikes Zirvesi’ne ilk planlandığı gibi götürmeyeceklerini öğrendik. Bunun yerine, organizatörler 30 Ağustos’ta işleri başlatacak.

24 Saat Le Mans: Ertelendi

WEC, 18-14 Mart tarihlerinde Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın bir parçası olan efsanevi yarışın 13-14 Haziran’da gerçekleşmeyeceğini söyledi. Bunun yerine organizatörler 19-20 Eylül’de Circuit de la Sarthe’ye araba koymayı umuyorlar.

Man Adası TT: İptal edildi

Dünyanın en tehlikeli yarışlarından biri olan Isle of Man TT bu yıl olmayacak gibi. 16 Mart’ta organizatörler yarışı iptal ettiler. Başlangıçta 30 Mayıs’ta gerçekleşmesi ve 13 Haziran’da tamamlanması planlandı.

NASCAR: Sezon askıya alındı

NASCAR organizatörleri 16 Mart’ta sezonun en az 3 Mayıs’a kadar erteleneceğini söyledi. Bununla birlikte, bu arada, eNASCAR iRacing Pro Invitational Series sayesinde hala bir miktar stok araba yarışı aksiyonu izleyeceğiz. Sanal dizi, Fox yayın ağlarında öyle yüksek bir izleyici aldı ki şirket sezonun geri kalanını yayınlamayı kabul etti.

Formül E: Sezon askıya alındı

Organizatörler, elektrikli açık tekerlekli yarış arabalarının yarış serisinin Mayıs ayında piste dönmeyi umduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar