Ford Kuga 2020 Artık Türkiye’de!

Ford , yeni, üçüncü nesil Kuga SUV için Türkiye’ye özgü fiyatlandırma ve trim seviyesi ayrıntılarını yayınladı. Ford,  Avrupa’daki ticari yapılanmayı hızlandırırken , SUV’ler çok önemli bir rol oynayacak. 

Sektörde önde gelen araba firmalarından birisi olan Ford yeni otomobilinin yenilenmiş yüzüyle Türkiye pazarında hizmet vermeye başlıyor.SUV modellerinin dünya pazarında ne kadar popüler olduğunu biliyoruz. Türkiye’ye de böyle bir modelin gelmiş olması oldukça sevindirici.

Tüm Kugalar standart olarak Ford Pass Connect gömülü modem, kablosuz akıllı telefon şarjı ve “gelişmiş sürücü yardımı ve güvenlik özellikleri” ile birlikte gelir. Titanium ve ST-Line modellerinin First Edition varyantları bir Bang & Olufsen ses sistemi ve Sürücü Yardım Paketi getiriyor.

Özellikle hibrit ürün serisinin yeni müşteriler çekmenin anahtarı olması bekleniyor.  Ford  , 2.5 litrelik bir Atkinson döngüsü benzinli motoru bir elektrikli motor ve 10.3kWh akü ile 222bhp sunmak üzere birleştiren plug-in hibrit seçeneği ile pazardaki rakiplerinin çoğunu yenmiştir.

Üçüncü nesil Nissan Qashqai , Kia Sportage ve Hyundai Tucson rakibinin daha sofistike ve daha az kutu görünümü de dikkat çekicidir . Stil, Ford’un tasarım dilini en yeni Fiesta ve Focus’un daha konturlu hatlarından bir adım daha ileri taşıyor . İç mekan merkezi dokunmatik ekranla kontrol edilen teknolojik işlevleri barındırıyor.Buna rağmen düzenli ve kapsamlı bir görünüm sunması oldukça hoş.

Kuga, yeni Focus ile aynı C2 platformunda oturuyor, daha uzun, daha geniş ve daha geniş bir dingil mesafesine ve dolayısıyla daha iyi denge ve dinamiğe sahip.

Ford Kuga 2020 Fiyatı

Ford çalışanlarının yaptığı açıklamaya göre otomotiv sektörünün önde gelen firmasının SUV modeli Kuga’nın fiyatı 269.300 TL‘den başlayacak.