Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Otomobil Lamborghini, koronavirüs salgınıyla savaşmaya yardımcı olacak

Lamborghini, koronavirüs salgınıyla savaşmaya yardımcı olacak

Supercar üreticisinin İtalya’daki üretim tesisi şu anda sağlık çalışanları için yüz maskeleri ve kalkanlar yapıyor.

Lamborghini karbon-fiber üretim tesisinde tüm çalışanlar korona virüs salgını için gerekli malzemeleri üretmeye başladılar. İtalyan otomobil üreticisi Salı günü Sant’Agata Bolognese’deki tesisinin bazı bölümlerinin Bologna’daki Sant’Orsola-Malpighi Hastanesinde sağlık çalışanları için maske ve yüz kalkanları yapacağını duyurdu.

Tipik olarak Lamborghini kabinlerinde çalışanlar cerrahi maskeler üretecek. Yukarıda söz ettiğim karbon fiber tesisinde çalışanlar ise 3D yazıcılar aracılığıyla yüz kalkanlarını kesecek . Şirket, günde 1.000 maske ve 200 yüz kalkanı üretebileceğini söyledi.

Tıbbi ekipman virüsle mücadele edenler için hazır olduğunda, Tıbbi ve Cerrahi Bilimler Bölümü, yerel hastaneye gitmeden önce ekipmanı test edecektir. İtalya, COVID-19 salgını için Avrupa merkez üssü olmuştur ve ülke nüfusunu sıkı bir kilit altına almıştır.

Lamborghini, tesisinin otomobil üretmeye ne zaman devam edeceği konusunda bir güncelleme yapmadı.Ancak CEO Stefano Domenicali, “bu savaşı kazanmaya” yardımcı olmak için elinden geleni yaptığını söyledi. Her gece, İtalyan halkıyla dayanışma işareti olarak, firma Sant’Agata Bolognese merkezini İtalyan bayrağının renkleriyle aydınlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar