Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Otomobil Tesla'nın otopilotu trafik sinyallerini tanıdı

Tesla’nın otopilotu trafik sinyallerini tanıdı

Tesla’nın Kaliforniya Fremont’taki fabrikasındaki ekip hala yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Tesla sahipleri için vaat edilen bir özellik tamamlanmak üzere gibi görünüyor.

Tesla’nın Otopilotunun Perşembe akşamı ilk kez bir kavşakta kırmızı ışıkta durması Twitter’da ortaya çıktı. Tesla, uzun süredir ” Tam Kendini Sürme Yeteneği ” paketi için 7.000 dolarlık yükseltmeyi ödeyenler için söz verdi ve bu sözün geçtiğimiz Aralık ayında sahiplerine ulaşması gerekiyordu. Bunun yerine, elektrikli otomobil üreticisi geliştirdiği özelliklerin bir ön izlemesini paylaştı.

Tesla’nın otopilotu trafik sinyallerini tanıdı

Videoyla birlikte Tesla’nın bu özelliği paket halinde sahiplere toplu olarak yaymaya yakın olduğu görülüyor.Görebildiğim kadarıyla oldukça iyi çalışıyor, ancak her durumda kusursuz olduğunu göstermek için çok daha fazla test gerekiyor.

Bazı grafikler aynı zamanda Model 3’ün önündeki otomobilleri tanımlar ve sistem yeni bir kırmızı ışık tespit ettiğinde, otomobilin nerede duracağını göstermek için ekranda kırmızı bir çubuk görünür. Burada hiçbir tuhaflık yok, ama dediğim gibi, beklememiz ve görmemiz gerekecek.

Her zaman olduğu gibi, bu güncelleme hala sürücünün direksiyonda ellerini ve tüm dikkatini gerektiriyor. Otopilot Tesla’yı tam otomatik sürüşlü bir otomobile dönüştürmez ve “Tam Otomatik Sürüş” seçeneği de olmaz. Bu teknolojinin yapabileceği , sistemi uygun şekilde kullanan sürücüler için bir başka teknolojik konfor sağlamaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar