Dünyanın en pahalı 5 otomobili!

en pahalı 5 otomobil

Merhaba lüks severler, dünyanın en pahalı 5 otomobilini sizler için derledim. İşte 2020 yılında en pahalı olacak otomobiller!

1- Aston martin Valkyrie

Aston martin Valkyrie
Aston martin Valkyrie

Aston martin’in Valkyrie modeli, 6.5 litre motor hacmi ve 1160 hp motor gücü ile üstün performans sunuyor. Dünyada sadece 150 adet üretilecek olan model bir hayli güzel görünüyor. En yüksek gücüne 10500 devirde ulaşıyor. Hiper otomobil olarak kabul edilen bu arabanın fiyatı 3.2 milyon dolar. Sizce bu yüksek satış fiyatını hak ediyor mu?

2- Lycan Hypersport

Lycan Hypersport
Lycan Hypersport

Lycan Hypersport mücevherli farları ve makaslı kapıları ile oldukça dikkatleri üzerine çekiyor. Bu otomobil 3.7 litre motor hacmine ve 770 hp motor gücüne sahip. Gaz pedalına sonuna kadar basarsanız 0’dan 100’e sadece 2.8 saniyede ulaşabilirsiniz. En yüksek 386 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu otomobil Abu Dhabi polis teşkilatı tarafından da kullanılıyor. Dünyanın en pahalı otomobillerinden olan bu araba 3.4 milyon dolar fiyata sahip.

3- Bugatti Veyron By Mansory Vivere

Bugatti Veyron By Mansory Vivere
Bugatti Veyron By Mansory Vivere

Bugatti serisinin bu modeli sadece dünyanın en hızlı otomobillerinden değil aynı zamanda en pahalı otomobillerinden biri. Saatte 407 km/h hıza ulaşabilen bu otomobil 1000 beygirlik güce ve 8.0 litrelik 16 silindirli bir motora sahip. Bu otomobilin fiyatı ise 3.4 milyon dolar. Zengin olsanız bu otomobili satın alır mıydınız?

4- Koenigsegg CCRX Trevita

Koenigsegg CCRX Trevita
Koenigsegg CCRX Trevita

Sırada dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan Koenigsegg’in CCRX Trevita modeli var. Bu otomobilin fiyatı 4.8 milyon dolar. Bu kadar pahalı olmasının sebepleri var; bu otomobil elmaslarla kaplı. Karbon fiberlerin elmas tozu emdirilmiş reçine ile kaplanmasıyla ortaya çıkan bir kaplama mevcut. Bu pahalı otomobil, 1000 beygirlik güce ve 4.8 litre çift süper şarjlı V8 motora sahip.

5- Reventon Batmobil

Reventon Batmobil
Reventon Batmobil

Son olarak aksiyon filmlerinden çıkmış gibi duran Lamborghini‘nin özel serilerinden biri olan Reventon Batmobil var. Bu otomobil dünya üzerindeki en hızlı araçlardan biri. 640 beygirlik motor gücü ve 6.5 litre 12 silindir motor hacmi ile performansını konuşturuyor. 0-100 ise 3.4 saniye! Ön cama direkt olarak veri yansıtabilen LCD ekranı ve ısı algılayıcı radarlar ile karşısına çıkabilecek olası tehlikeleri önemli ölçüde önleyebiliyor. Görüntülü ve sesli uyarı sistemleri ile çarpışmaları da engelleyebiliyor. Üretiminde çok miktarda Alüminyum, Titanyum ve Karbon Çelik kullanılmış olan bu otomobilin fiyatı en zenginleri bile şaşırtacaktır. Dünyada sadece 20 adet üretilecek Batmobil’in fiyatı yaklaşık 1.4 milyon dolar başlangıç fiyatına sahip.