Mafia 2 ve Mafia 3 güncellendi!

Mafia 2 ve Mafia 3

2002 yılında piyasaya sürülen oyunun, ikinci serisi 2010 ve üçüncü serisi de 2016 yıllarında çıktı. Bu serinin 2. ve 3. oyunu tekrardan piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Şuan için bu serilerin ne zaman çıkacağını bilmiyoruz.


Mafia serisinin 2016 yılında çıkan üçüncü serisi oyuncular tarafından pek beğenilmemişti. İkinci seri, genel olarak beğenilmişti fakat ilk çıkan serinin arkasında idi.

Gaming Bolt’ta yer alan habere göre Mafia serisinin ikinci ve üçüncü oyunları, oyunculara güncel bir şekilde tekrar sunulacak. Mafia 2: Definitive Edition, Mafia 3: Definitive Edition oyunları PS4, PC ve Xbox one platformlarına bu isimler ile çıkacak.

Mafia 2 ve Mafia 3
Mafia 3

Mafia 2; PS4, PC ve Xbox 360 platformlarına 2010 yılında getirilmişti. Oyunda, Sicilyalı bir göçmen ve Amerikan kenti Empire Bay’e gelen Vito Scaletta’yı oynuyorduk. Oyunun içeriği, 1940 ve 1950 yıllarında geçmekteydi.

Mafia 3 ise, PS4, PC ve Xbox one platformlarına 2016 yılında geldi fakat aldığı puanlar bir hayli düşüktü. Vietnam Savaşında gazi olan Lincoln Clay’in hikâyesini oynuyorduk. 1960 yılında kurgu olarak yapılmış Amerika’nın New Bordeaux kentinde geçiyordu. Bu serilerin eleştiri almasının sebebi genel dünya sorunlarını içinde barındırmasıydı.
Oyun ile ilgili güncel haberleri sizin için paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın 🙂