Microsoft, 11 Avrupa ülkesine Project xCloud beta kaydını açtı!

Project xCloud beta kayıtları açıldı

Microsoft’un yeni oyun akış hizmeti sağlayan programı Project xCloud Avrupa’nın 11 ülkesinde kayıtlarını açacak. Daha öncesinde ABD, İngiltere ve Güney Kore’ye lanse edilmişti. Son yapılan açıklamaya göre Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç’e de beta kayıtlarını açılacağını duyurdu.

Şu an için kayıtların ne zaman açılacağı tam olarak belirlenmiş değil. COVID-19’daki mevcut durum ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın evde kalması nedeniyle benzeri görülmemiş internet trafiğiyle karşı karşıya kaldı. Şirket, Project xCloud’un “bunu yapmak mantıklı” olduğunda bu ülkelerde başlatılacağını söylüyor. İnternet erişiminin korunmasına yardımcı olmak için ölçülü bir yaklaşım benimsemeyi, her pazarda sınırlı sayıda kişiyle ön izlemeye başlamayı ve zamanla daha fazla katılımcı eklemeyi planladığını da söylediler.

Ancak beklemekten başka seçenek yok ve beklemeye de değer görünüyor. Project xCloud’un ön izlemesine bir çok yeni oyun eklediler ve oldukça geniş bir oyun yelpazesine sahip. Oldukça fazla kullanıcı kayıtların açılmasını bekliyor. Yakın bir zamanda ne zaman kayıtların açılacağını duyuracaklardır.