Microsoft Flight Simulator’ün sistem gereksinimleri açıklandı!

Microsoft Flihgt Simulator sistem gereksinimleri

Microsoft Flight Simulator bu yılın en çok beklenen oyunlarından birisi. 37.000 gerçek dünya havaalanı, gerçek hava trafiği ve güncel hava koşulları da dahil olmak üzere tüm uçan dünyayı simule ediyor. Bu oyun için oldukça güçlü bir PC donanımına ihtiyaç duyacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak Microsoft, Flight Simulator 2020 için makine teknik özelliklerini açıkladı. Oyunu oynamak için en iyi sistemlere ihtiyacınız yok gibi görünüyor.

Flight Sİmulator Sistem Gereksinimleri

Minimum özellikli bir makine, her ikisi de birkaç nesil eski olan en az bir AMD Ryzen 3 1200 veya Intel i5-4460 CPU gerektirir. Ayrıca 8GB RAM, 150GB sabit sürücü ve 5 Mbps bağlantıyla birlikte en az 2GB VRAM’ye sahip bir Radeon RX 570 veya NVIDIA GTX 770 GPU’ya da ihtiyacınız olacak.

Bunlar çok mütevazı özellikler olarak görünüyor. Ancak Microsoft’un şimdiye kadar sergilediği gerçekçi grafikler ve uydu görüntüsü kalitesinde ortamlar vermeyeceklerini söylemek doğru. En iyi sonuçları almak için muhtemelen Microsoft’un “Ideal Spec” ine yakın bir şey isteyeceksiniz. Bu, en yeni 8GB VRAM’e sahip üst düzey AMD Radeon VII ve NVIDIA RTX 2080 GPU’larla birlikte çok daha yeni Ryzen 7 Pro 2700X veya Intel i7-9800X CPU’ları gerektirir.

Ancak  üst düzey bir bilgisayar ve hızlı internet bağlantısı ile daha iyi bir deneyim yaşayacağınızı söylemek daha doğru olur.