Valve, bant genişliğini korumak için bazı Steam otomatik güncellemelerini geciktirecek

Steam Güncellemeleri Yavaşlatıyor

Steam, yalnızca son üç günde oynadığınız oyunları otomatik olarak güncelleyecek

Valve bugün , yeni koronavirüs pandemisi sırasında bant genişliğini korumaya yardımcı olmak için müşterilerin kitaplıklarındaki oyunları daha önce olduğu gibi otomatik olarak güncellemeyeceğini açıkladı .

Valve bu haftadan itibaren Steam’in yalnızca son üç günde oynadığınız oyunları otomatik olarak güncelleyeceğini söylüyor. Aksi takdirde, Valve Steam güncellemeleri birkaç güne dağıtacağını söylüyor. Bir oyunu manuel olarak güncellemek istiyorsanız, yine de kendiniz başlatabilirsiniz. 

Valve, birçok insan evde karantinaya alırken internet trafiğini azaltmaya yardımcı olmak için video oyunu indirmelerini ayarlama konusunda Sony ve Microsoft’a katılıyor. Sony, 24 Mart’ta Avrupa’da PlayStation oyun indirmelerini yavaşlatacağını ve şirket bu politikayı 27 Mart’ta ABD’ye genişlettiğini açıkladı . Microsoft, 28 Mart’ta Xbox oyun yayıncılarıyla ortak olarak “yoğun olmayan saatlerde oyun güncellemeleri gibi daha yüksek bant genişliği etkinlikleri sunmaya” çalıştığını söyledi. Amazon, Apple , Disney , Netflix, YouTube da dahil olmak üzere akışlı video sağlayıcıları, ağ trafiğini azaltmak için akış kalitesini de azalttı.

Ayrıca steam eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı.