Xbox Live yine servis kesintisi yaşadı!

Xbox Live yine servis kesintisi yaşadı

Microsoft’un Xbox Live hizmeti bugün, son haftalarda dördüncü kez görülen sorunlar yaşadı. Xbox One kullanıcıları, bugün Xbox Live’da oturum açmak, arkadaşlara erişmek ve partilere katılmakla ilgili sorunları bildiriyordu. Sorunlar saat 15:15 ET’de başladı ve bazı çok oyunculu oyunları da etkiledi. Kesinti Xbox Live tarafından izole edilmedi; Microsoft, Microsoft 365 dahil olmak üzere tüm platformlarında devam eden bir sorun olduğunu söylüyor.

“Xbox One ve Windows 10’da oturum açmaya çalışırken bazı kullanıcıların sorun yaşayabileceğinin bilincindeyiz.” şeklinde bir açıklama yapıldı. Ardından Twitter’dan “Ekiplerimiz hatanın farkında ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Lütfen güncellemeler için burayı ve durum sayfamızı takip edin.” diye bir açıklama daha yapıldı.

Yaklaşık olarak 1.5 saat erişime kapalı kalındı. Saat 16:50 civarında oturum açma sorunlarını çözdüğünü belirten bir açıklama yaptılar ve sorunda düzeldi. Ancak son zamanlarda artan taleplerden sonra bu sorunlar sık sık yaşanmya başlandı. Kullanıcılar da bu durumdan rahatsız olmaya başladı. Bazı kullanıcılar bu durumdan sıkıldığını ve yeni oyun platformlarına geçiş yaptığını söylüyor. Bakalım ileride daha bu sıkıntılar devam edecek mi?