Perşembe, Ocak 28, 2021
Ana Sayfa Uzay ABD Uzay Gücü: Bilmeniz gerekenler

ABD Uzay Gücü: Bilmeniz gerekenler

Trump yönetimi, uzayda çatışmaya hazır olmak istiyormuş. 😀

Başından beri, “Uzay Gücü” terimi çok uzak gibi geliyordu. Twitter tarafından patlatılmasına ve Steve Carell’in oynadığı henüz piyasaya sürülmemiş bir Netflix komedisine ilham vermesine rağmen , Başkan Donald Trump’ın savunduğu ABD Uzay Kuvvetleri ciddi bir iş.

Temel kavram, Dünya’nın yörüngesindeki askeri meselelerle başa çıkmanın yeni bir yolu için silah çağrısıdır. Bu dediğim moonraker tarzı ile yakınlaşan gökyüzü askerleri anlamına gelmiyor . Özellikle ABD ve bazı potansiyel rakipleri gibi modern teknoloji için gerekli olan uyduları kullanmak ve korumakla daha çok ilgisi var. İşte Uzay Gücü’nün ne olduğunu ve bu vizyonun gerçekliğe nasıl dönüştüğünü bilmek için bazı önemli şeyler.

Amerika’nın Uzay Gücü Gerçekten Var mı ?

Uzay Kuvvetleri 20 Aralık 2019’da kuruldu ve Pentagon-konuşmasında 18 aydan fazla bir süre boyunca faaliyete geçeceğini söyledi yani 2021 yılını işaret etti. Korona virüsü felan derken 2022 olur gibi.Yeni şubenin bilgi formuna göre sorumlulukları arasında “askeri alan profesyonellerinin geliştirilmesi, askeri alan sistemlerinin edinilmesi ve askeri doktrinlerin uzay gücü için olgunlaşması” yer alıyor. 2020 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası işlerin devam etmesi için 40 milyon dolar sağladı.

Dümende ülkenin ilk uzay operasyonları şefi ve Uzay Kuvvetleri’nin ilk üyesi olan General John “Jay” Raymond var .

Kozmik bir askeri şube fikri, Mart 2018’de Marines’e bir adres sırasında halka “uzay kuvveti” terimini ilk kez kullanan Trump’ın bir kenara bırakılmasından sonra yaygın ilgi gördü.

Trump konuşma sırasında “Uzayda muazzam bir iş yapıyoruz ve dedim ki, ‘Belki yeni bir güce ihtiyacımız var. Biz buna Uzay Gücü diyeceğiz.” Dedi. “Gerçekten ciddi değildim ve sonra dedim ki,” Ne harika bir fikir. Belki bunu yapmak zorundayız. “

Üç ay sonra, Trump ciddi olduğunu açıkladı . Başkan Yardımcısı Mike Pence başkanlığındaki Ulusal Uzay Konseyi toplantısında, Savunma Bakanlığı ordunun altıncı kolunu oluşturma sürecine başlamaya yönlendirildi. Trump, “Uzayda yalnızca Amerikan varlığına sahip olmak yeterli değil” dedi. “Uzayda Amerikan hakimiyetine sahip olmalıyız.” Başkanın kendi başına bir askeri hizmet yaratma yetkisi yok. Bu, Kongre için bir iş .

Sanırım ilk olarak Korona Virüs için çözümü bulmalılar 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar