Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Yazılım macOS 10.15.4 Büyük Sorunlara Neden Oluyor

macOS 10.15.4 Büyük Sorunlara Neden Oluyor

Apple, görünüşe göre son zamandaki güncellemeleriyle bir sürü soruna neden olan Microsoft’un izinden gidiyor

Sorunlu Windows 10 güncellemelerini sizlerle paylaşmıştık. Windows 10’un ardından bu sorunları Apple tarafında da görmeye başladığımızı üzüntüyle duyuruyoruz. Apple’ın yeni duyurulan sürüm 10.15 ile ciddi bir sorun yaşadığı bildirildi.

macOS 10.15.4 , Mac Rumors tarafından hazırlanan bir rapora göre, birkaç hafta önce piyasaya sürüldüğünden beri çok sayıda Mac sahibini olumsuz etkiliyor .

SoftRAID Destek tarafından yayınlanan bir mesajda , “10.15.4 ile ilgili ciddi bir sorun var. Apple disklerinde bir sorun olduğu ortada. Bunun bir iş parçacığı sorunu olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden SoftRAID birimleri tek seferde 30 GB’den fazla veri kopyalamanın artık zor olduğunu tüm sistemlerin bundan etkilendiğini belirtti. ” Destek personeli ayrıca şunları kaydetti: “10.15.5 için bir düzeltme bulmak veya bir geçici çözüm bulmak için Apple mühendisleriyle çalışıyoruz.”

Yani en azından Apple düzeltmenin yollarını araştırıyor ve umarım yeterince hızlı bir şekilde çözüm gelecektir.Açıkçası bu oldukça kötü bir konudur. Bu düzeltmenin dağıtılmasını beklemek veya Mac’inizi mümkünse önceki bir macOS sürümüne düşürmek dışında gerçek bir çözüm veya kolay bir çözüm yoktur.

macOS 10.15.4 Sorunları

Apple kullanıcıları ‘rastgele’ yeniden başlatmalarla ilgili sorunları bildirdikleri için 10.15.4 ile ilgili tek sorun üstte bahsettiğim değil ayrıca kapaklar her kapatıldığında ve makine uykuya daldığında MacBook’lar çöküyor.

Diğer iddia edilen sorunlar, daha yavaş önyükleme süreleri gözlemleniyor, Bluetooth kablosuz kulaklık bağlantı sorunları, masaüstü simgeleri kayboluyor ve daha fazlası

Bakalım Apple bu işin içinden nasıl sıyrılacak ? Sizler de yaşadığınız sorunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar