Windows 10 artık korona virüs izleme özelliğine sahip

Windows 10 artık korona virüs izleme özelliğine sahip

Arama kutusunda bulacaksınız 🙂

Covid-19’un küresel olarak yayıldığını gösteren çevrimiçi koronavirüs izleyicileri ve haritaları, bariz nedenlerle popülerlik kazanıyor ve Microsoft şimdi bu özelliği doğrudan Windows 10 aramasına entegre etti .

HTNovo tarafından tespit edildiği gibi , şimdi Windows 10’da arama kutusunu tıkladığınızda, son haber başlıkları ve interaktif bir haritada salgını takip etme yeteneği dahil olmak üzere korona virüsteki en son güncellemelere bağlantılar sunan bir ‘Neler oluyor’ bölümü var.

İkincisi, Covid-19 sıcak noktalarının kırmızı daireler olarak gösterildiği Bing’in interaktif haritasına bağlanır ve koronavirüs ile enfekte olanların sayısının yanı sıra geri kazanımlarla ilgili istatistikleri gösterir.

Bu istatistikler ya küresel ya da ülke bazında görüntülenebilir ve en son haberlere bağlantılar da haritaya entegre edilmiştir.

İstemiyorsanız arama panelinde bu bölümden kurtulabileceğinizi unutmayın; kapatmak için ‘x’ işaretini tıklamanız yeterlidir.

Microsoft, koronavirüs salgınının etkisini hafifletmeye yardımcı olmak için belirli ürün veya hizmetleri ücretsiz sunan birçok teknoloji şirketi arasındadır.

Microsoft’un durumunda, Microsoft Teams premium katmanının altı aylık ücretsiz deneme sürümünü sunuyor.