WordPress 5.4 Güncellemesi Yayınlandı

Wordpress 5.4 Güncellemesi Yayınlandı

WordPress 5.4 “Adderley” 31 Mart 2020’de kamuya açıklandı.

İşte burada! Nat Adderley’in onuruna “Adderley” olarak adlandırılan WordPress’in en yeni ve en büyük sürümü,   gösterge tablonuzdan indirilebilir veya güncellenebilir.

Sayfalarınızı canlandırmanın diğer yolları. Her şeyi yapmak ve her zamankinden daha iyi görünmek için daha kolay yollar ve hissedebileceğiniz hız artışı

Daha çok ve daha iyi merhaba deyin.

Sayfalarınızı canlandırmanın diğer yolları. Her şeyi yapmak ve her zamankinden daha iyi görünmek için daha kolay yollar ve hissedebileceğiniz hız artışı

WordPress 5.4’e Hoş Geldiniz

Her büyük sürüm blok düzenleyiciye daha fazlasını ekler.

Yayınları ve sayfaları en iyi resimlerinizle canlandırmanın diğer yolları. Web’in en iyi hizmetlerindeki yerleşik medyanın zenginliğiyle ziyaretçilerinizi getirmenin ve onları meşgul etmenin daha fazla yolu.

Vizyonunuzu gerçekleştirmenin ve blokları mükemmel bir yere koymanın daha fazla yolu – belirli bir blok sizin için yeni olsa bile. Daha verimli süreçler.

Her yerde daha fazla hız, böylece bölümler veya galeriler oluştururken veya sadece bir düzyazı satırı yazarken, işinizin ne kadar hızlı aktığını hissedebilirsiniz.

İki yeni blok. Ve genel olarak daha iyi bloklar.

 • İki yepyeni blok: Sosyal Simgeler ve Düğmeler etkileşimli özellikler eklemeyi hızlı ve kolay hale getirir.
 • Renkle yeni yollar: Düğmeler ve Kapak bloğundaki degradeler, Zengin Metin bloklarındaki renk seçeneklerine araç çubuğu erişimi ve ilk kez Grup ve Sütun bloklarındaki renk seçenekleri.
 • Sanırım çok daha az! Sürüm 5.4, her bloğa multimedya yerleştirmek ve değiştirmek için tüm süreci kolaylaştırır. Şimdi hemen hemen her blokta aynı şekilde çalışıyor!
 • Media + Metin bloğundaki görüntünüzün başka bir şeye bağlanması gerektiğini düşündüyseniz – belki de bir broşürün resmi bu broşürü belge olarak indirmelidir? Şimdi yapabilir.

Daha temiz kullanıcı arayüzü, daha net gezinme ve daha kolay sekme!

 • Hız! Düzenleyiciye% 14 daha hızlı yükleme,% 51 daha hızlı yazma süresi!
 • İpuçları gitti. Onların yerine, bir Hoş Geldiniz Kılavuzu penceresi, ihtiyacınız olduğunda ve yalnızca ihtiyacınız olduğunda tekrar tekrar açabilirsiniz.
 • Bir bloğun Düzenleme veya Gezinme modunda olup olmadığınızı bir bakışta öğrenin. Veya sınırlı görüşünüz varsa, ekran okuyucunuz hangi modda olduğunuzu söyler.

Tabii ki, en yeni araçlarla ve özelliklerle çalışmak istiyorsanız , Gutenberg eklentisini yükleyin . Başkalarını görmeden önce blok düzenleyicide yeni ve heyecan verici özellikleri ilk kullanan siz olacaksınız!

Temel hakkınız: gizlilik

5.4 dünya çapında çeşitli gizlilik sorunlarına yardımcı olur. Dolayısıyla, kullanıcılar ve paydaşlar mevzuata uygunluk veya ekibinizin kullanıcı verilerini nasıl ele aldığını sorduğunda, yanıtların doğru olması çok daha kolay olmalıdır.

Bir göz at:

 • Artık kişisel verileri dışa aktarma, kullanıcıların oturum bilgilerini ve topluluk etkinlikleri widget’ındaki kullanıcıların konum verilerini içerir. Artı, içindekiler tablosu!
 • Gizlilik araçları aracılığıyla dışa aktarma ve silme isteklerini işleme alırken ilerleme durumunu görün.
 • Ayrıca, küçük geliştirmeler gizlilik araçlarına biraz daha temiz bir görünüm kazandırır. Gözlerin sana teşekkür edecek!

Sadece geliştiriciler için

Menü öğelerine özel alanlar ekleme – yerel olarak

İki yeni eylem, menü öğelerine eklenti olmadan ve özel yürüteçler yazmadan özel alanlar eklemenizi sağlar.

Menüler yönetici ekranında, wp_nav_menu_item_custom_fieldsmenü düzenleyicisindeki bir gezinme menüsü öğesinin taşıma düğmelerinden hemen önce tetiklenir.

Özelleştiricide, wp_nav_menu_item_custom_fields_customize_templatemenü öğeleri form alanları şablonunun sonunda tetiklenir.

Kodunuzu kontrol edin ve bu yeni işlemlerin özel kodunuzu nerede değiştirebileceğini görün ve çoğaltma konusunda endişeleriniz varsa, WordPress sürümü için bir kontrol ekleyin.

Bloklar! Daha basit stil, yeni API’lar ve yerleştirmeler

 • Çok daha basit blok stili. Negatif kenar boşlukları ve varsayılan dolgu gitti! Artık blokları ihtiyacınız olan şekilde şekillendirebilirsiniz. Ve bir refactor dört yedekli sargı divından kurtuldu.
 • Eklentiler oluşturursanız, artık bloklarınızın koleksiyonlarını kategorilere göre ad alanına göre kaydedebilirsiniz – daha fazla marka görünürlüğü elde etmenin harika bir yolu.
 • Kullanıcıların iki yeni API ile daha fazlasını yapmalarına izin verin: varyasyonları ve degradeleri engelleme.
 • Gömme işlemlerinde artık blok düzenleyici TikTok’u destekliyor ve CollegeHumor gitti.

WordPress 5.4’te geliştiricilerin seveceği çok daha fazlası var.

Takım

Bu sürüm  Matt Mullenweg ,  Francesca Marano ve  David Baumwald tarafından yönetildi . Bir serbest bırakma ekibi tarafından coşkuyla desteklendiler:

 • Editör Teknoloji : Jorge Filipe Costa ( @jorgefelipecosta )
 • Editör Tasarımı : Mark Uraine ( @mapk )
 • Çekirdek Teknoloji : Sergey Biryukov ( @sergeybiryukov )
 • Tasarım : Tammie Lister ( @karmatosed )
 • Google Dokümanlar Koordinatörü : JB Audras ( @audrasjb )
 • Docs & Comms Wrangler : Mary Baum ( @marybaum ) 

Ekibe, toplu olarak çalışan 552 cömert gönüllü katılımcı katıldı .